Devrim Gazetesinin 05.09.2023 tarihli https://www.devrimgazetesi.com.tr/ isimli internet adresinde çıkan  ‘‘TONLARCA SU BOŞA AKIYOR, TESKİ SEYİRCİ KALIYOR!’’ başlıklı iddialarına istinaden aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür. 
 
İddiaya konu su arızası Türkgücü OSB Yılmaz Alpaslan Caddesi üzerinde bulunmakta olup ekiplerimiz tarafından keşif yapıldığında ilgili cadde üzerindeki içmesuyu hattı vanası kapatılarak suyun boşa akması önlenmiştir. Akabinde arızanın yerinin tam tespit edilip, arızanın onarımı için yapılacak çalışmalar nedeniyle yol ağının olumsuz etkilenmemesi adına ve ilgili caddede diğer altyapı kuruluşlarına ait hatların yoğun olarak bulunması nedeniyle gece saatlerinde kurumumuz envanterine kayıtlı akustik dinleme cihazları ile dinleme yapılmıştır. Dinleme sonrası yapılan işaretlemeye istinaden ekiplerimiz tarafından üst yapısı beton olan arıza onarım çalışmaları tamamlanmıştır. 
 
Ayrıca bahse konu gazete haberinde ‘’En pahalı suyu kullanıyoruz!’’ başlığının altında Türkiye’nin en pahalı suyunu kullanan iller sıralamasında Tekirdağ’ın ilk 5’te yer aldığı iddia edilmekte olup, bu iddia gerçeği yansıtmamakta ve kamuoyunu yanlış bilgilendirmektedir. Kurumumuz her ne kadar ekonomik olarak maliyetlerde yaşanan artışlardan olumsuz etkilense de su ücretlerinde son dönemlerde bir artışa gitmemiş olup, diğer su kanal idarelerinin bu süreçte yapmış oldukları fiyat güncellemeleri ile kıyaslandığında 10. Sıraya kadar gerilemiştir. Gazaete haberindeki iddianın aksine TESKİ maliyetinin altında su ücretleriyle 10. Sırada yer almaktadır.
 
İlgili gazetenin 07.09.2023 internet adresinde çıkan  ‘‘MAHALLEYİ LAĞIM KOKUSU SARDI!’’ başlıklı iddialarına istinaden Hürriyet Mahallesi Altıntaş Caddesinde kurumumuzca yapılan incelemede arızanın kanalizasyon hattı kaynaklı olmadığı içme suyu hattında meydana geldiği tespit edilmiştir. Söz konusu içmesuyu arızasına ekiplerimiz tarafından müdahale edilerek, onarım çalışmaları tamamlanmıştır. 
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
TESKİ Genel Müdürlüğü
 
Yayın Tarihi: 08 Eylül 2023, Cuma 20:12

DİĞER DUYURULAR

 • TESKİ PERSONEL A.Ş. PERSONEL ALIMI MÜLAKAT SONUÇLARI (AĞIR VASITA ŞOFÖRÜ, BEKO LODER OPERATÖRÜ)
  AĞIR VASITA ŞOFÖRÜ BEKO LODER OPERATÖRÜ Yukarıdaki ünvanlar kapsamında personel alım bilgilerini aşağıdaki dokümanlar kısmından inceleyebilirsiniz.   Kazanan Adaylardan İstenilecek Belgeler   1-Nüfus Kayıt Örneği E-Devletten (Aile Vukuatlı) 2-İkametgâh Belgesi 3-Sgk Hizmet Dökümü (E-Devletten)
 • TESKİ ABONELERİNE DUYURU (2023/07)
  SÜLEYMANPAŞA İLÇESİ SU KESİNTİSİ   Süleymanpaşa İlçesi içme suyu isale hattında meydana gelen arıza nedeniyle ekiplerimiz tarafından onarım çalışması yapılacak olup; Buna bağlı olarak,   Kumbağ mahallesi, Barbaros mahallesi, Altınova mahallelerinde 26.09.2023 Salı günü (Yarın) sabah saat 08:00 ile gece 24:00 saatl
 • TESKİ PERSONELİNE DUYURU (2023/17)
  TESKİ Saray İlçe Şube Müdürlüğü Personeli Bülent CANOĞLU'nun babası vefat etmiştir.  Cenazesi 12.09.2023 Salı günü öğle namazına müteakip Saray İlcesi Ayazpaşa Mahallesi Camiinden kaldırılacaktır.   Merhuma Allah'tan rahmet geride kalanailesine ve TESKİ Ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
 • TESKİ PERSONELİNE DUYURU (2023/16)
  TESKİ Güvenlik Şube Müdürlüğü Personeli Gökhan BUGU'nun babası Mehmet BUGU vefat etmiştir.  Cenazesi 11.09.2023 Pazartesi günü öğle namazına müteakip Süleymanpaşa İlcesi Rüstempaşa Camiinden kaldırılacaktır.   Merhuma Allah'tan rahmet geride kalanailesine ve TESKİ Ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
 • TESKİ PERSONELİNE DUYURU (2023/15)
  TESKİ Muratlı İlçe Şube Müdürlüğü Personeli Berkant EŞER vefat etmiştir.  Cenazesi 09.09.2023 Cumartesi günü öğle namazına müteakip Muratlı Merkez Camiinden kaldırılmıştır.  Merhuma Allah'tan rahmet geride kalanailesine ve TESKİ Ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
Tüm Hakları Saklıdır 2023© Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü.