1973 yılında doğan Candan Yüceer, ilk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Ankara ve Tekirdağ halkına devlet kurumlarında özel kuruluşlarda hekim olarak hizmet verdi.
 
Tekirdağ Çerkezköy CUMOK Kurucu Başkanlığı, Türkiye CUMOK Yönetim Kurulu Üyeliği, Tekirdağ Çerkezköy Atatürkçü Düşünce Derneği üyeliği ve yöneticiliği, Kadınlar El Ele Derneği üyeliği, Tekirdağ Tabip Odası üyeliği görevlerinde bulundu.
 
Aynı zamanda Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Yüksek Lisans mezunu olan Dr. Candan Yüceer Tekirdağ’da 2011 ve 2015 Milletvekili Genel Seçimleri için yapılan ön seçimlerden birinci olarak çıktı ve Tekirdağ Milletvekili seçildi. Cumhuriyet Halk Partisi’nin en üst yönetim organı olan Parti Meclisi’nde PM üyesi olarak görev yaptı.
 
Dr. Candan Yüceer Milletvekilliği süresince Tekirdağ’ın çevre, eğitim, sağlık, ulaşım, yatırım gibi sorunlarının TBMM’de yakından takipçisi oldu ve ülke gündemine taşıdı. Tekirdağ’ın 11 ilçesinde halkla sürekli iletişim halinde oldu, Tekirdağ’ı mahalle mahalle, köy köy ziyaret ederek yaşanan sorunların giderilmesi için yerel ve ulusal düzeyde çalışmalar yürüttü. Yerel yönetimlerin hizmet süreçlerine destek verdi.
 
TBMM’de görev süresi boyunca sadece seçim bölgesinde değil, yurt genelinde de etkin çalışma yürüttü ve toplumsal sorunlarda mağdurların ve ezilenin yanında mücadele vererek sorunlara çözüm yolları aradı. TBMM’de Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu üyeliği, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu’nda Başkanvekilliği ve Grup Sözcülüğü, CHP Kadın ve Çocuk Hakları İzleme ve İnceleme Komisyonu Başkanlığı, Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu üyeliği yaptı.
 
Evli ve 2 çocuk annesi olan Dr. Candan Yüceer çocuklarını büyüttüğü şehrine yerel yönetici olarak hizmet etmek ve Tekirdağ’da yaşamanın bir ayrıcalık olduğunu kentte yaşayan her bir bireyin tam anlamıyla hissetmesi için yola çıktı.
Tüm Hakları Saklıdır 2024© Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü.