Tekirdağ il genelinde altyapıda önemli çalışmalara imza atan, dev yatırımlarla her geçen gün altyapı hamlesine bir yenisini ekleyen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşu TESKİ, Şarköy İlçesinde de içme suyu ve kanalizasyon hattı imalatlarını tamamladı.

Şarköy ilçesinde üst kotlar içme suyu inşaatı ile muhtelif sokaklarda içme suyu ve kanalizasyon inşaatı yapım işi kapsamında Cumhuriyet Mahallesi’nde,  İçme suyu imalatlarında 300 metrelik hat yenilenmiş olup bağlantıları yapılarak vatandaşların hizmetine sunulmuştur. Kanalizasyon imalatlarında ise, bir bölümü deniz kotunun altında zor şartlarda palplanşlı imalat yapılarak yenilenen toplam 745 metre kanalizasyon hattı vatandaşların hizmetine sunulmuştur.

Camikebir Mahallesi’nde ise, Karşıyaka, Yıldırım Caddeleri ve Zübeyde Hanım Sokak’ta üst kotlara su çıkarabilmek için 2.600 metre içme suyu hattı, 50 m3’lük prefabrik içme suyu deposu ve pompa odası imalatı yapılmıştır.

Şarköy’de içme suyu ve kanalizasyon hatları ile ilgili sıkıntı yaşanan bölgelerdeki sorunu çözdüklerini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Vatandaşlarımızın temel ihtiyaçları arasında yer alan içme suyu hizmetimizi daha temiz, hijyenik ve sağlıklı koşullarda verebilmek için yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Şarköy ilçemizin Cumhuriyet ve Camikebir mahallelerinde içme suyu ve kanalizasyon sorununu çözüme kavuşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Cumhuriyet Mahallemizde 300 metrelik içme suyu hattını ve 745 metrelik kanalizasyon hattını çağımız teknolojisinin imkanlarını kullanarak yeniledik. Camikebir Mahallemizde Karşıyaka ve Yıldırım Caddeleri ile Zübeyde Hanım Sokak’ta üst kotlara su çıkarabilmek için 2.600 metre içme suyu hattı, 50 metreküplük içme suyu deposu ve pompa odası yaptık. 3 milyon 635 bin TL bedelli projemizin hizmet götürdüğümüz vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Vatandaşlarımızın ihtiyaç, talep ve beklentileri doğrultusunda projeler geliştirmeye ve hizmet standartlarımızı yükseltmeye devam edeceğiz.” dedi.

İçme suyu hattının açılışında Başkan Albayrak’a eşlik eden Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var da bir konuşma yaparak, yapılan yatırımların hayırlı olmasını diledi ve emeklerinden dolayı Başkan Albayrak’a teşekkür etti.

TESKİ Genel Müdürü Turhan Toprak, Cumhuriyet ve Camikebir Mahallelerinde gerçekleştirilen altyapı imalatları hakkında teknik bilgileri vatandaşlarla paylaştı. Camikebir ve Cumhuriyet Mahallesi muhtarları da birer konuşma yaparak Başkan Albayrak’a, su sorununun çözümünden dolayı teşekkür ettiler.

Yayın Tarihi: 28 Aralık 2022, Çarşamba 12:36

DİĞER HABERLER

 • SU TASARRUFUNUN ÖNEMİ BÜYÜK !
  TESKİ Bilgilendiriyor    Evdeki su sarfiyatının yüzde 70'inin tuvalet ve banyoda gerçekleştiğini unutmayın. Damlatan musluklarınızı tamir ettirin. Yılda ortalama 6 ton suyun boşa akmasını önleyin. Sızdıran bir tuvalet rezervuarının günde 700 litreye kadar su sarfiyatına sebep olabileceğini unutmayın. Banyoda geçirdiğiniz süreyi
 • 1338 NOKTADA SU KAYIP KAÇAĞINI ÖNLEDİK
  İlimizin her noktasına sağlıklı ve kesintisiz içme suyu temini sağlayan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ) Genel Müdürlüğü, kayıp kaçak oranını 2022 yılında da minimum seviyede tutmayı başardı. Tekirdağ genelinde şebekeden kaynaklı fiziki kayıpları dünya standartlarına indirmek için akustik dinleme cihazları ile tarama faaliyetlerini aralıksı
 • TESKİ KALİTE STANDARTLARINI YÜKSELTMEYE DEVAM EDİYOR
    📍#TESKİ KALİTE STANDARTLARINI YÜKSELTMEYE DEVAM EDİYOR Tekirdağ Büyükşehir Belediyemizin bağlı kuruluşu TESKİ’nin daha önce almış olduğu ✅ -ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ✅ -ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ✅ -ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ✅ -ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim
 • ŞARKÖY İLÇESİ CAMİKEBİR VE CUMHURİYET MAHALLELERİNDEKİ İÇME SUYU VE KANALİZASYON SORUNU ÇÖZÜME KAVUŞTURULDU
  Tekirdağ il genelinde altyapıda önemli çalışmalara imza atan, dev yatırımlarla her geçen gün altyapı hamlesine bir yenisini ekleyen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşu TESKİ, Şarköy İlçesinde de içme suyu ve kanalizasyon hattı imalatlarını tamamladı. Şarköy ilçesinde üst kotlar içme suyu inşaatı ile muhte
 • TESKİ ARAÇ VE EKİPMAN FİLOSUNU GÜÇLENDİRİYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin bağlı kuruluşu olan ve il genelinde dev altyapı yatırımlarına imza atan Tekirdağ su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (TESKİ), kendi imkanlarıyla, düşük maliyetle, 11 ilçede etkin ve verimli bir şekilde hizmet verebilme adına araç filosunu genişletmeye ve güçlendirmeye devam ediyor.
Tüm Hakları Saklıdır 2023© Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü.