BASIN AÇIKLAMASI
02.07.2020 tarihinde Süleymanpaşa İlçesi Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in sosyal medya hesabında “Kumbağ Atıksu Arıtma Tesisi” konulu paylaşımına ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.
Kumbağ Atıksu Arıtma Tesisi 1.200 m3/gün kapasiteli olup, Kumbağ ve Barbaros Mahallelerinin bir kısmının evsel atıksuyunun arıtılması için Kumbağ Belediyesi döneminde inşaat halinde iken İdaremiz tarafından devralınarak iyileştirilmiş ve çalışır hale getirilmiştir. Tesisimiz mevcut yürürlülükteki mevzuat hükümlerine uygun olarak çalıştırılmaktadır. Kurumumuz adına çalışan vidanjörlerin taşıdığı evsel nitelikli atıksuların bertarafı Batı Atıksu Arıtma Tesisinde kontrol ve denetimimiz altında yapılmaktadır.
Mevcut durumda Kumbağ Mahallemizin resmi kayıtlara göre nüfusu 2.281 kişidir. Barbaros mahallesinin büyük bir kısmının atıksuyu da bu tesiste arıtılmaktadır. Bu nüfus dikkate alındığında günlük toplanması gereken atıksu miktarı 600-700 m3 aralığında olmakta, mevcut Kumbağ Atıksu Arıtma Tesisi Kapasitesi 1.200 m3/gün ile bu ihtiyacı karşılamaktadır.
Kumbağ ve Barbaros mahallelerinde özellikle yaz aylarında yoğun nüfus artışı göz önünde bulundurulduğunda daha büyük kapasiteli bir atıksu arıtma tesisi ihtiyacı bulunmaktadır. Genel Müdürlüğümüzce Kumbağ ve Barbaros Mahallelerimizdeki atıksuların bertarafı için birçok alternatif değerlendirilmiştir. Proje –etüt çalışmaları tamamlanmış olan bu alternatifler arasında yapılan değerlendirmeler neticesinde en uygun proje araziye uygulanarak bölgedeki atıksuların tamamının arıtılması sağlanacaktır. 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yayın Tarihi: 03 Temmuz 2020, Cuma 14:01

DİĞER DUYURULAR

 • TESKİ PERSONELİNE DUYURU (2020/11)
  Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı personeli Gökhan ÖZER'in babannesi vefat etmiştir. Cenazesi 18.09.2020 tarihinde Süleymanpaşa İlçesi Karacakılavuz Mahallesinde Mimar Sinan Büyük Camiinden kaldırılacaktır. Merhumeye Allah'tan rahmet geride kalan ailesi ve TESKİ Ailesine başsağlığı dileriz. 
 • TESKİ PERSONELİNE DUYURU (2020/10)
  TESKİ Ergene İlçe Şube Müdürlüğü personeli Muhammet Mustafa Baki'nin babası vefat etmiştir. Cenazesi 06.09.2020 tarihinde Ordu İli Ulubey İlçesinde defnedilmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet geride kalan ailesi ve TESKİ Ailesine başsağlığı dileriz. 
 • BASIN AÇIKLAMASI (2020/05)
  Ulusal ve yerel basında yer alan, Malkara’ya bağlı kırsal Alıışık Mahallesinde yaklaşık 10 gündür musluklardan su akmıyor ve vatandaşlar su ihtiyaçlarını çeşmeden karşılıyor haberi yer almıştır. Haberde bahsi geçen konuya açıklık getirmek amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.   Malkara İlçemi
 • GENEL KURUL İLANI
  Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü Genel Kurulu, 2560 sayılı Kanun’un 5. maddesi gereğince, gündeminde bulunan konuları görüşüp karara bağlamak üzere, 10.07.2020 tarihinde yapılması gereken Mayıs ayı olağan toplantısı Meclis toplanmasında, üye tam sayısının salt çoğunluğu sağlanamadığından dolayı 13.07.2020 tarihinde s
 • BASIN AÇIKLAMASI (2020/04)
                                                                                                                    &
Tüm Hakları Saklıdır 2020© Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü.