Tekirdağ Web Tasarım
Mustafa Kemal Atatürk
2018 YILI KASIM AYI OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI

2018 YILI KASIM AYI OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI

Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (TESKİ) 2018 Yılı Kasım Ayı Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir ALBAYRAK başkanlığında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirilen toplantı, alınan yoklama sonrasında saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. TESKİ Genel Kurul Toplantısına Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir ALBAYRAK, ilçe Belediye Başkanları TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ, Meclis Üyeleri, Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ'nin idari ve teknik personeli katıldı.

TESKİ Genel Kurul toplantısında açılış konuşmasını gerçekleştiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir ALBAYRAK; “TESKİ yeni kurulan bir kurum. Büyükşehir Belediyelerinde su ve kanalizasyon idareleri önemli bir yere sahip. TESKİ’yi sıfırdan yeni kurarak bugün bu güçlü duruma getiren, daha önemlisi su kalitesi bakımından ülke genelinde 30 büyükşehir belediyesi arasından ilk 3.sıraya sokan TESKİ’yi alkışlamamız gerekir. Tüm Meclis Üyelerimize bu yönetim dönemi içerisinde büyük başarılara imza attığımız için teşekkür ederim.”dedi.

Başkan ALBAYRAK’ın konuşmasının ardından TESKİ Genel Müdürü Dr.İbrahim İÇÖZ TESKİ’nin yatırımları hakkında detaylı bir sunum yaptı.

Genel Müdür İÇÖZ yaptığı sunumda; “Toplam 1.386 personel ile Tekirdağ’a hizmet veriyoruz. Toplam 65 adet altyapı yatırımımız tamamlandı, 20 adet yatırımımız da devam etmektedir. 7 adet atıksu arıtma tesisi ve kolektör hattı yatırımlarımızla birlikte toplam 92 adet işimiz mevcuttur. Toplam yatırım hacmi 803 milyon TL’ye ulaştı.

Bugüne kadar yapılan altyapı yatırımlarının toplam metrajı 2.510 kilometreyi aştı. Bunun 1.080 kilometresi içme suyu, 1.298 kilometresi atıksu, 132 kilometresi de yağmur suyu hattıdır. Yapılan yatırımlar neticesinde Tekirdağ su kalitesi bakımından büyükşehir belediyeleri sıralamasında ülke genelinde ilk 3’e yerleşti. Nüfusun kanalizasyon şebeke sistemlerine erişim oranı %92’lere çıktı. Atıksu ve içme suyu arıtma kapasitemizi arttırdık. 2.032 kişi ile yapılan anketin sonucunda halkın TESKİ’den memnuniyet oranı %69,80 çıktı. Çalışmalarımıza hızla devam edeceğiz.”dedi.

Ardından gündem ve gündem dışı maddeler oylanarak ilgili komisyonlara havale edildi. Kararların oylanması sırasında söz alan Genel Kurul Üyeleri yaptıkları konuşmalarda TESKİ’nin çalışmalarıyla ilgili görüş ve dileklerini ileterek TESKİ’nin yaptığı çalışmalardan dolayı emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

 


Tarih: 09.11.2018 - 22:59
© 2014-2019 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.
Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 290     Dün : 1,082    Toplam : 2.937.323
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Facebook Sayfası