Tekirdağ Web Tasarım
Mustafa Kemal Atatürk
TESKİ ABONELERİNE SU FİYATLARINDA İNDİRİM MÜJDESİ

TESKİ ABONELERİNE SU FİYATLARINDA İNDİRİM MÜJDESİ

TESKİ Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

TESKİ Genel Kurulu su fiyatlarına indirim yapmak üzere olağanüstü toplandı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Albayrak başkanlığında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda düzenlenen Genel Kurul Toplantısı, alınan yoklama sonrasında saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. TESKİ Genel Kurul Toplantısına Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Albayrak, belediye başkanları, meclis üyeleri ve TESKİ yetkilileri katıldı.

Su ve Atıksu Ücretlerinde %8 İndirim Yapıldı

11 Mayıs 2018 tarihli TESKİ Olağan Genel Kurul Toplantısında bazı Genel Kurul Üyeleri tarafından Su Tarifesinde 1.kademede %8 indirim yapılması hususu ile ilgili verilen yazılı önerge karara bağlandı. Oylamaya sunulan gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.

Alınan karar neticesinde “Konut, Geçici Konut, Şehit-Gazi, Engelli, Resmi, Özel Protokol, Kaynak Suyu ve Site Giriş Sayacı” abonelik tiplerinin su ve atıksu ücretlerinde ve bakım bedeli ücretlerinde %8 indirim yapılmıştır.

BAŞKAN ALBAYRAK: “Şimdi Fedakarlık Yapma Sırası Bizdedir.”

Genel Kurul Kararını değerlendiren Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak; “Bu indirim kararı, yüksek enflasyon nedeniyle tepeden tırnağa her konuda zam yapıldığı bir dönemde ekonomik sıkıntı altında ezilen halkımıza bir nebze de olsa katkı sağlayacaktır. Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ olarak bugüne kadar büyük yatırımlar yaptık ve bunları yaparken halkımızdan sabır diledik. Şimdi fedakârlık yapma sırası bizdedir. Alınan bu kararın hayırlı olmasını dilerim.”dedi.

GENEL MÜDÜR BAŞA: “Abonelerimizin %85’i İndirimden Yararlanacak.”

TESKİ Genel Müdürü Dr.Şafak BAŞA da; “Alınan bu karar abonelerimizin %85 gibi çok büyük bir kesiminin faturalarında azalma sağlayacaktır. Zira sadece su değil atıksu ücretlerinde de indirim sağlandı. İndirim kararı ilçe merkezleri, beldeler, kırsal mahalleler, kısacası tüm yerleşim yerlerinde geçerli olacaktır. Yapılan indirim Ağustos ayından itibaren faturalara yansıyacaktır. Enflasyonun her ay arttığı, su üretimine yönelik başta elektrik olmak üzere maliyetlerin çok arttığı bir ortamda su ücretlerinde indirim yapılması halkımız için önemli bir destektir. Yapılacak indirimin TESKİ’ye yıllık yaklaşık 10 milyon TL maliyeti olacak, bu miktarda da vatandaşlarımızın bütçelerine destek olmuş olacağız. Yapılan bu indirimin yıllarca yatırımlarımızın bitmesi için sabırla bekleyen ve her daim destekleyen halkımıza hayırlı olsun.” açıklamasında bulundu.


Tarih: 13.07.2018 - 13:00
© 2014-2019 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.
Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 272     Dün : 1,082    Toplam : 2.937.305
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Facebook Sayfası