Tekirdağ Web Tasarım
Mustafa Kemal Atatürk
MARMARAEREĞLİSİ İLÇESİ SULTANKÖY MAHALLESİ KANALİZASYON İNŞAATININ TEMELİ ATILDI

MARMARAEREĞLİSİ İLÇESİ SULTANKÖY MAHALLESİ KANALİZASYON İNŞAATININ TEMELİ ATILDI

Yıllardır ihtiyaç duyulan Marmaraereğlisi İlçesi Sultanköy Mahallesi Kanalizasyon İnşaatının temeli Sultanköy Mahallesinde düzenlenen görkemli bir törenle atıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törene, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Albayrak, Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, Genel Sekreter Oral Karakaya, TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, TESKİ Yönetim Kurulu Üyeleri Nilgün Marmara ve Rıza Tekin, Genel Müdür Yardımcıları Dr.İbrahim İçöz, A.Soner Ergin ve İ.Feyzi Ünal, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, daire başkanları, birim müdürleri ve bu yatırımı dört gözle bekleyen çok sayıda Sultanköy’lü vatandaş katıldı.

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren TESKİ Genel Müdürü Dr.Şafak Başa; “Bugün Sultanköy Mahallemiz için çok önemli bir gün, uzun süreden beri altyapıya kavuşmayı bekliyordu. TESKİ olarak bu sorunu çözüyoruz. İstanbul’dan Tekirdağ’a açılan kapımız olan bu güzel tatil beldemizin kanalizasyon problemini ortadan kaldırıyoruz.

Bu iş kapsamında 54.969 metre kanalizasyon hattı,  3.378 metre HDPE PE100 boru ile atıksu terfi hattı,  5 adet baca tipi terfi merkezi, 3 adet fosseptik, parsel bacaları ve bağlantı hatları yapılacaktır. İşin bedeli KDV dâhil yaklaşık 11 Milyon TL’dir ve 1 yıl içinde bitirilmesi planlanmaktadır. Bu projenin hayata geçirilmesinde büyük etkisi olan ilçe belediye başkanı İbrahim Uyan’a çok teşekkür ederim. Bu gibi projelerde ilçe belediyelerimizin desteği çok önemli. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı ve TESKİ Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Kadir Albayrak’a bu projenin yapılmasında bize hep destek olduğu ve güç verdiği için teşekkür ederim.

Çalışmalarımız başlıyor. Derli toplu çalışılacak. Altyapı çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte ilçe belediyemiz de büyükşehir belediyemizin katkılarıyla üst yapıyı yapacaktır.

TESKİ olarak 11 ilçemizde ilçe ayrımı gözetmeksizin çalışmaya devam ediyoruz. Bugüne kadar nasıl 1500 kilometre altyapı yaptıysak bundan sonra da yatırımlarımız hız kesmeden devam edecektir. Sultanköy Mahallesine yapılan bu yatırım herkese hayırlı olsun.”dedi.

Törende konuşan Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan; “Sultanköy Tekirdağ’ın vizyonudur. TESKİ yaptığı başarılı çalışmalar sayesinde Yeniçiftlik Mahallemizdeki su problemini giderdi. Atıksu problemini giderdi. Çok güzel bir atıksu arıtma tesisi yaptı. Atıksularımız doğrudan denize deşarj edilmiyor. Marmaraereğlisi ilçe merkezine su veren içme suyu arıtma tesisini de yeniden yeni teknolojiyi kullanarak yaptılar. Şimdi o içme suyu arıtma tesisinden çıkan sağlıklı içme suyunu içiyoruz. Yapılan hizmetleri vatandaşlarımız görüyor. TESKİ’nin başarılı bir teknik ekibi var. Yapılan tüm çalışmalardan dolayı TESKİ Genel Müdürü Şafak Başa ve başarılı ekibine teşekkür ederim. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak’a ayrıca teşekkür ederim ederim. Bu yatırım tüm Sultanköy’lülere hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak; “Marmaraereğlisi ilçemiz bizim için çok önemli. İlçemiz genelinde güzel ve önemli hizmetlerde bulunduk. Bir sahil beldesi olması sebebiyle de altyapı hizmetlerine çok önem veriyoruz.  Bizim Şarköy'den Marmara Ereğlisi'ne kadar her sahilimize Mavi Bayrak almak gibi bir amacımız var. TESKİ’nin yaptığı ve yapacağı hizmetlerle bu hedefimize ulaşacağız. TESKİ Genel Müdürü Şafak Başa ve teknik ekibine teşekkür ediyorum. En kısa sürede çalışmalarımızı tamamlayacağız. Sultanköy Mahallemize yaptığımız bu yatırım herkese hayırlısı olsun.”dedi.

Konuşmaların ardından dualar edilerek Marmaraereğlisi İlçesi Sultanköy Mahallesi Kanalizasyon İnşaatının temeli atıldı.

 
Tarih: 14.06.2017 - 11:45
© 2014-2019 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.
Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 274     Dün : 1,082    Toplam : 2.937.307
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Facebook Sayfası